Používejte v rodině aplikaci, která vám zjednoduší život

Dejte vale papírovým nákupním seznamům. Možná jste konzervativní, možná jste zvyklí psát ručně, ale když dáte šanci aplikaci Listonic, zvyknete si velmi rychle a už nikdy nebudete chtít nakupovat jinak. Dostupná je pro Android i iOS.

Listonic patří mezi několik aplikací (o jedné už jsem psal dříve), které mi v mnohém zjednodušily život. A znovu se jedná o úplně jednoduchou aplikaci bez zbytečné omáčky okolo. V aplikaci Listonic si můžete vytvářet různé nákupní seznamy, do nichž můžete přidávat neomezeně položek. Tyto položky pak ze seznamu odstraníte jednoduše jejich zaškrtnutím.

Příklad z mé osobní zkušenosti. V Listonicu mám vytvořených několik seznamů – Supermarket, Drogerie, Lékárna a OBI. Když mi dojdou vajíčka, připíšu je jednoduše do seznamu Supermarket. Když mi dojde deodorant, slouží k tomu seznam Drogerie. Do lékárny dle očekávání zapisuji chybějící položky z domácí lékárničky a seznam OBI slouží k položkám, které je třeba nakoupit v hobbymarketu, od žárovek přes chybějící nářadí až po materiál na plánovanou rekonstrukci.

Aplikace je perfektní a ve srovnání s papírovým seznamem podstatně pohodlnější především ve třech aspektech:

a) Možnost sdílení

Jednotlivé seznamy můžete nasdílet s libovolným počtem uživatelů. Ať už jste v domácnosti dva, nebo jste pětičlenná rodina, všichni z domácnosti mohou mít přístup ke stejnému seznamu. To znamená, že si už nemusíte předávat papírový seznam, připisovat položky ručně a pak v obchodech hledat a snažit se přečíst, co napsal někdo před vámi. Jednoduše každý připíše to, co potřebuje, a je jedno, kdo nakonec na nákup dojde. Prostě si otevře aplikaci a nakoupí, co je potřeba pro celou rodinu.

b) Kontinuální nákup

V papírovém seznamu je těžké se vyznat, protože málokdo píše seznam tak, jak jdou položky ve vašem oblíbeném obchodě. Na papírový seznam zkrátka připisujete položky podle potřeby, takže když se pak s papírem dostanete do obchodu, musíte hledat a přeskakovat položky podle toho, u jakého regálu zrovna jste. Často pak zjistíte, že jste na nějakou položku zapomněli, že se musíte vracet atd. To u Listonicu zcela odpadá – prostě najdete položky, u kterých zrovna stojíte, ze seznamu je jednoduchým kliknutím vyřadíte a nakupujete dál.

c) Je v mobilu

Žijeme v době, kdy si na nákup nemusíte brát už ani peněženku, natož papírový nákupní seznam. Mobilní telefon máte totiž neustále u sebe, a nejenže s ním můžete platit, ale můžete díky němu i jednoduše nakupovat. Papírový seznam můžete zapomenout, případně když už jste v obchodě a členové rodiny si uvědomí, že potřebují ještě některé další položky, na které se zapomnělo, standardně zavolají a musí k vám informaci nějakým způsobem dostat. I tento problém s Listonicem nehrozí, kdokoliv může do seznamu přidávat položky i v průběhu vašeho nakupování a vy je v seznamu uvidíte v reálném čase.

Možná se zdá, že o nijak převratnou appku nejde a že papírový seznam je dostatečně užitečný pomocník. I já jsem si to myslel, než jsem migroval k Listonicu. Teď už si život bez něj neumím představit, protože vím, že vždycky mám všechny seznamy přehledně v mobilu, ať už jdu do supermarketu na běžný nákup potravin, do lékárny či na nákup stavebního materiálu. A podobných seznamů si můžete vytvořit, kolik jen chcete, já měl např. vytvořený vánoční seznam, abych věděl, jaké dárky kde nakoupit, stejně tak jsem si vytvořil seznam věcí, které si chci koupit já sám. Představivosti se zkrátka meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *