Jak mi jedna mobilní aplikace změnila život

Jsem od přírody zapomnětlivý člověk. Nemyslím si, že by to bylo dáno nějakou výraznou sklerózou. Příčinou je spíše určitá forma ADHD, která mi zůstala ještě od dětství. Mám zkrátka tisíce a tisíce myšlenek, které se přeřvávají jedna přes druhou, a tak je pro mě složité udržet delší dobu pozornost. Abych si vybavil důležité úkony nebo aktivity, je pro mě téměř nemožné. Vždycky na většinu z nich zapomenu, zvlášť proto, že mám rozjetých celou řadu různorodých aktivit.

Před pár lety jsem objevil aplikaci, která mi doslova změnila život. Jistě, aplikací pro organizaci času a upomínkování je celá řada a určitě některou máte v telefonu (a pravděpodobně používáte) i vy. Já však hledal něco, co bude naprosto jednoduché a nenáročné, ale zároveň stoprocentně účinné. Mezi moje klíčové podmínky patřila možnost odložení na několik předvolených časů a naprostá minimalizace kroků vedoucích k zaznamenání, případně odložení a ukončení připomínky.

A přesně to, co jsem hledal, jsem našel v aplikaci BZ Upomínky. Mezi ty vůbec největší výhody patří zejména jednoduchost. Upomínku vytvoříte jednoduše dvěma kliky – jedno kliknutí na „+“, zapsání úkolu, stanovení času (posuvníkem, což je velmi důležité, protože už nemusíte nikde klikat na hodiny, pak na minuty… zkrátka a jednoduše posunete posuvník na patřičný čas) a potvrzení. Upomínky navíc můžete přidávat kliknutím na „+“ přímo ve widgetu na ploše vašeho telefonu, čímž celý proces zjednodušíte ještě o jedno potřebné kliknutí na samotnou aplikaci.

To, v čem je krása této zcela primitivní aplikace, je však možnost odložení. I to uděláte jedním kliknutím, a to buď na některý z předpřipravených časů (15 minut, 30 minut, 45 minut, 1 hodina, dnes 14:00, dnes 18:00 nebo zítra 10:00), nebo stanovením vlastního. Přesně to jsem potřeboval pro naprosté zjednodušení práce s upomínkami, takže můj setup vypadá zhruba následovně:

Všechny upomínky si stanovím na patřičné dny, téměř vždy na 10:00 (což je také defaultní čas), pokud u některého úkolu předem nevím, že jej budu chtít vyřešit později odpoledne či ve večerních hodinách. Každý den poté, co mi zazvoní všechny upomínky, si je posunu podle potřeby. Například vím, že některé úkoly spěchají více, jiné méně, na některé úkoly ráno nebudu mít čas, k některým se během dne pravděpodobně nedostanu. Jednoduše si tak odložím upomínky jednu po druhé tak, jak potřebuji. Po dokončení úkolu jej potvrdím jako dokončený, aby se mi na telefonu přestal zobrazovat.

Celý proces si během chvilky natolik zautomatizujete, že nebude trvat dlouho a nedokážete si bez této aplikace představit svůj osobní, natož pracovní život. Zvlášť pokud vykonáváte řadu a řadu zcela odlišných úkonů, které průběžně potřebujete dokončovat. Další velkou výhodou aplikace je možnost nastavení, kdy a jak se vám jednotlivé upomínky budou zobrazovat. Můžete si nastavit, aby vám vyskakovaly přes všechna okna, nebo aby vám zůstaly v horní liště, ve které na upomínku jednoduše kliknete a můžete ji buď potvrdit, nebo posunout.

Pokud excelujete v zapamatování si všech denních úkolů, pravděpodobně pro vás bude aplikace BZ Upomínky zbytečná. Pokud ale máte spoustu aktivit, které potřebujete spolehlivě odbavit, aniž byste na cokoliv zapomněli, je i pro vás tato appka ta pravá. A časem se díky jednoduchosti a rychlosti odbavení pravděpodobně dostanete do fáze, kdy si budete, podobně jako já, zapisovat naprosto všechno, od pracovních úkolů přes povinnost zaplatit účty až po schůzky, které můžete propojit např. s Google Kalendářem.

Pozn.: Aplikace bohužel existuje pouze pro Android, takže uživatelé iOS si budou muset najít patřičnou alternativu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *