Pět nejhezčích vyhlídek v Praze nejen na focení

Praha je nádherné město, podle mnohých anket jedno z nejkrásnějších na světě. Není divu, vždyť zdejší atmosféra je unikátní, zejména díky architektonické pestrosti a unikátním historickým souvislostem. A když chcete mít Prahu jako na dlani, můžete jít na jedno z mnoha míst, odkud ji uvidíte prakticky celou v její neskonalé kráse. Jaké jsou ty nejhezčí vyhlídky, kde kromě husí kůže můžete získat i řadu jedinečných fotografií?

Hanavský pavilon

Dnes už možná jedna z těch provařenějších vyhlídek, ale do rutiny má stále velmi daleko. Výhled na řeku a mosty od Hanavského pavilonu na Letné patří mezi to nejhezčí, co nejen v Praze, ale i v Evropě můžete vidět, a i kdybyste tady Prahu fotili na průměrný mobilní telefon, velkoformátová fotografie ve vašem obýváku se bude neskutečně vyjímat.

Staroměstská mostecká věž

Věž, kterou najdete přímo u vstupu na Karlův most z východní strany (tedy od Starého města), je celkem nápadná, nicméně vchod do ní můžete snadno přehlédnout. Přitom když vystoupáte až na vrchol a podíváte se směrem k Pražskému hradu, naskytne se vám neuvěřitelný výhled s těmi nejkrásnějšími pražskými památkami jako na dlani.

Malostranská mostecká věž

Hned „přes ulici“ – lépe řečeno přes most – najdete další věž, tentokrát na západní straně řeky od Malé strany. Přestože se nachází jen pár desítek metrů od předchozí zmíněné, výhled je odtud docela jiný, ale stejně jedinečný a úchvatný. A nejlepší na tom je, že oba výhledy můžete zažít s odstupem jen několika málo minut.

Vyšehrad

Samozřejmě nesmí chybět výhled od Vyšehradu, který je sice dál od centra, ale tím spíš vám odtud bude Praha připadat jako na míle vzdálená a přitom jako na dosah. Výhledů je tu přitom několik, stačí se projít po vyšehradské třídě a dívat se okolo sebe. Navíc kromě krás Prahy tady můžete narazit i na řadu unikátních staveb, které jsou neméně fascinující.

Staroměstská radnice

Asi můj nejoblíbenější výhled na Prahu vůbec, přestože celá řada lidí (a Pražáků zvlášť) vlastně vůbec netuší, že na vrcholku Staroměstské radnice, na jejímž průčelí se nachází slavný orloj, vůbec leží nějaká vyhlídka. Ta je navíc kolem dokola, takže můžete dohlédnout skutečně doslova na celou Prahu (i dál) a vychutnat si celou řadu neskutečných pohledů, které vám v hlavě zůstanou dlouhé dny a týdny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *